ÖVRIGT / Speglar / Spegel 6194558
*
nr 619 4558
Spegel
förgylld ram, höjd: 120
Utrop:
100 kr
Såld:
1.200 kr
Sista tid för bud online:
måndag 18 januari 2010
kl 17:35:00
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
14/1 22:47:54
1
100 kr
16/1 12:13:03
2
300 kr
16/1 18:53:32
3
450 kr
17/1 12:42:03
2
500 kr
17/1 16:31:39
4
700 kr
17/1 20:10:47
3
850 kr
17/1 21:52:10
4
800 kr
18/1 14:43:58
5
1.000 kr
18/1 16:32:56
3
1.100 kr
18/1 17:17:02
4
Vinnande bud
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: förgylld ram guldfärgad gyllene spegel speglar
-
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:05
-
3412 Spegel
1800-talets slut, 133x61 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 19:17
-
3251 Spegel
1920-tal, 117x51 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:54
-
3134 Spegel
Gustaviansk stil, 133x60 cm
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:14
-
1019 Spegel
Sengustaviansk, Förgylld, 78x42 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:58
-
3456 Spegeltrymå
1800-tal. Höjd: 173+ 66
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:02
*
Spegel
nr 619 4558
Spegel
förgylld ram, höjd: 120
Utrop: | 100 kr |
---|---|
Såld: | 1.200 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 18 januari 2010 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
14/1 22:47:54 | 1 | 100 kr |
16/1 12:13:03 | 2 | 300 kr |
16/1 18:53:32 | 3 | 450 kr |
17/1 12:42:03 | 2 | 500 kr |
17/1 16:31:39 | 4 | 700 kr |
17/1 20:10:47 | 3 | 850 kr |
17/1 21:52:10 | 4 | 800 kr |
18/1 14:43:58 | 5 | 1.000 kr |
18/1 16:32:56 | 3 | 1.100 kr |
18/1 17:17:02 | 4 | Vinnande bud |
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: förgylld ram guldfärgad gyllene spegel speglar
-
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:05 -
3412 Spegel
1800-talets slut, 133x61 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 19:17 -
3251 Spegel
1920-tal, 117x51 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:54
-
3134 Spegel
Gustaviansk stil, 133x60 cm
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:14 -
1019 Spegel
Sengustaviansk, Förgylld, 78x42 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:58 -
3456 Spegeltrymå
1800-tal. Höjd: 173+ 66
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:02